fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
dwa zadania Ania: Wyznaczyć punkt zaczepienia rownowazacej trzy siły równolegle : 240N,400N,140N zaczepione w punktach A,B,C, przy czym dwie pierwsze zwrócone są w jedna stronę, a trzecia w przeciwna stronę. Dane są odległości AB=16 cm, BC=19cm. Siłę P=400N zrównoważyć dwiema siłami rownoleglymi zwroconymi w jedna strone,z których jedna ma być o 50N większą od drugiej. Odległość punktu zaczepienia siły P od punktu zaczepienia siły mniejszej wynosi 36cm. Hej. Jestem Ania i organizuje konkurs z fizyki na dni otwarte naszej szkoły. Niestety nasz profil matematematyczny jest mało otwarty na szkolne imprezy i musze się tym zająć samaemotka. Jestem na profilu humanistycznym i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy ktoś byłby tak miły i rozwiązał mi te zadania?
4 mar 09:15
Dobra rada: Droga Aniu rysunek by tutaj wiele wyjaśniłemotka powodzenia na konkursie
4 mar 23:27
Dobra rada: zajmuj się tylko tym co lubisz i rozumiesz
4 mar 23:27