fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fizyka - kinematyka myk myk: Fizyka − kinematyka Witam. Jutro mam tzw. kombajn z fizyki. Sytuacja jest taka, że w gimnazjum i w liceum, nie miałem fizyki, gdyż zajęcia odbywały się z dyerktorką, której wiecznie nie było i były one po prostu albo odwołane, albo miałem zastępstwo innym przedmiotem. Nie rozumiem, chcę zrozumieć, bo zależy mi żeby zdać, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak robić poniższe zadania? Chcę je przerobić i będę pracował intensywnie, lecz potrzebuję pomocy Waszej w postaci wzorów do zadania, wytłumaczenia jak i sprawdzenia, czy dobrze zrobiłem. Pomożecie? 1. Równanie ruchu ma postać y(t) = 25 +2t +t2 + 0,2t3. Znaleźć: − położenie punktu dla czasu t1=2s i t2=5s, − prędkość średnią dla t= t2 – t1 − prędkość chwilową dla t1 i t2 − przyspieszenie średnie dla t= t2 – t1 − przyspieszenie chwilowe dla t1 i t2.
12 lut 21:27
Przemek: Pewnie już za późno ale tak ogólnie to: Zakładam, że w równaniu chodzi o y(t) = 25 + 2t + t2 +0.2t3 1. − położenie dla t1 −−> wstaw t1 do równania (y(t1)=25+2t1+t12+0.2t13
 Δs 
− prędkość średnia: vśr=

 Δt 
Δs=y(t2)−y(t1) Δt=t2−t1 − prędkość chwilowa: pochodna położenia po czasie a więc: v(t)=y'(t)=2+2t+0.6t2 wstaw t1 i t2 do równania na v(t)
 Δv 
− przyspieszenie średnie: aśr=

 Δt 
Δv=v(t2)−v(t1) Δt=t2−t1 − przyspieszenie chwilowe: pochodna szybkości po czasie a więc: a(t)=v'(t)=2+1.2t wstaw t1 i t2 do równania na a(t) Mam nadzieję, że nie ma błędów (ale niczego nie obiecuję)
13 lut 18:06