fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
mechanika Ania: rysunekProszę pomóżcie mam do zrobienia projekt belki dwupodporowej i różne zadania do niej. niestety potrzebuję nakierunkowania. A oto zadanie 1. obliczyć momenty gnące w belce, sporządzić( w podziałce) ich wykres, określić Mgmax. (min 3 zakesami) . dane: P=3600N = 3,6kN q=400N/m=0,4kN/m a=1m l=6m czy mogę przyjąć zakresy x1( 0,1) x2(1,3) ; x3( 3,5), x4(5,6) ? trochę mnie gubi to że siły są rozłożone na obciążeniu ciągłym a nie poza nim , nigdy takiego zadania nie robiłam,prosze nakierujcie mnie na dobry tok myslenia , dzięki
10 lut 08:41
Dementors & Co: jakby byłby dwie belki, to byłby kapralemotka problem statyczny: wypadkowa siła i wypadkowy moment sił przyrównaj do zera
10 lut 14:10
Ania: no to wiem , ale nie wiem jak moment gnący uzależnić od trzech zakresów czy muszę liczyć pochodną ?
10 lut 14:42
Hej, hej, właśnie dzień.......: Ania, masz jakieś próbu czy czekasz na gotowca? ...........
10 lut 20:21
Ania: mam ale wykres mi wyszedł jakiś tragiczny: a więc zaczęłam od Ra i Rb które mi wyszły 4,8kN pierwszy przedział przyjęłam : 0≤x1≤1 Mg(x1)= Ra*x1−(qx2)/2=0 Mg(0)=0 Mg(1)=0,96kNm czy liczyć pochodną ? T(x1)=Ra−qx1 T(0)=4,8kN T(1)=4,4knM powiem szczerze że mam pierwszy raz zadanie gdzie w obciążeniu ciągłym jest dodatkowa siła P , patrząc na rysunek wydaje się że powinien być wykres symetryczny a mnie wyszedł jakiś koślawy więc mysle że mam źle , nie wiem gdzie robię błąd , nakierujcie mnie. Nie jestem mocna z mechaniki , potrzebuję kierunku w jakim zacząć liczyc.
10 lut 20:35
Ania: aaa dla mnie dzień się dopiero zaczyna, po pracy , dzieci idą spać i jest dopiero czas na zadania emotka
10 lut 20:37