fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
bryła sztywna Go: rysunekPomoże ktoś to dla mnie ważne. z góry dziękuję emotka Cienki pręt o długości l zawieszono na poziomej osi przechodzącej przez jego koniec. Pręt może się swobodnie obracać wokół punktu zawieszenia. Pręt odchylono o 90° i puszczono swobodnie. Gdy przechodził przez położenie równowagi, w jego koniec wbił się lecący poziomo z prędkością pocisk o masie m. a) Wyznacz prędkość kątową pręta przed wbiciem się w niego pocisku. b) Wyznacz prędkość liniową końca pręta podczas przechodzenia przez położenie równowagi, tuż przed wbiciem się pocisku. c) Zakładając, że masa pręta M=km, wykaż, że prędkość kątowa pręta z wbitym pociskiem wyraża się wzorem: ω= . 3v−k*3gl: (l*[k+3])
4 lut 20:51
daras: a) skorzystaj z ZZEnergii dla środka masy b) z zależności v = rω c) ZZPędu + ZZMomentu pędu
4 lut 21:53
Go: skorzystałem z energi dla srodka masy lecz zostają mi dwie nie wiadome ....
4 lut 22:11
daras: jakie ?
5 lut 09:38
Hej, hej, właśnie dzień.......: Myślę, że może być tak samo jak te 90 stopni emotka zadanie a) rozwiazuj dalej emotka
5 lut 11:44
Bare:
4 lis 08:30
daras: czy coś jest niejasne ?
4 lis 08:47