fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
wahadło z gwoździem Ania: Mam wahadło matematyczne, na sznurku długości l, ktore wyhylone jest o kat α. Pytanie jest, gdzie nalezy wbić gwóźdź, aby wahadło wyhyliło się z drugiej strony o β=2α...
1 lut 21:31
daras: skoro masz to wachadło, to sprawdź sama doświadczalnie
2 lut 13:07
daras: miało być wychylić
2 lut 13:08
Iza kwiatkowska2: daras ma racje, w chuj robisz literowki
9 lut 19:02
ya19: Dogadujecie ludziom, ale żadnej informacji dziewczyna od was ni dostała. Fizycy czy poloniści ?
3 kwi 12:00
MQ: Narysował bym ci to, ale na tablecie z moimi paluszki ciężko to idzie, więc tylko słowami: punkt uginają nitki musi być taki, żeby pod kątem β ciężarem wychylił się na taką samą wysokość, jak pod kątem α.
3 kwi 21:28
MQ: Widzę, że nawet pisanie na tablecie mi nie wychodzi
3 kwi 21:30
daras: a kogo to po 2 miesiącach jeszcze obchodzi ?
3 kwi 23:05
MQ: rysunekTych, którzy zanim zadadzą pytanie, wcześniej mają zwyczaj samemu poszukać odpowiedzi na podobny problem, jaki mają. Przy okazji rysunek, który nie udało mi się narysować z tabletu: Od zawieszenia do poziomu ciężarka: Lewa strona: l*cosα Prawa strona: x+(l−x)cosβ=x+(l−x)cos2α Lewa=Prawa l*cosα=x+(l−x)cos2α Wyliczasz x i podajesz odpowiedź.
7 kwi 17:41
daras: l'arte pour l'arte ale sztuka na tym cierpi niestety
7 kwi 18:10