fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch Harmoniczny Prosty Bartek72: Drgania punktu materialnego odbywają się zgodnie ze wzorem : x(t) = 0.03 sinπ (t−0.5). Znaleźć największe wartości szybkości i przyspieszenia. Jakie będzie wychylenie, prędkość, energia kinetyczna potencjalna i całkowita po czasie 2/3 s od chwili rozpoczęcia drgań? Masa ciała jest równa 0.01 kg. Z obliczeniem największej wartości szybkości i przyspieszenia nie mam problemu ale nie wiem jak rozwiązać drugą część zadania. Proszę o pomoc emotka
23 sty 16:49
daras: musisz rozwiązać r−nie dla x(t) podstawiając t = 2/3 s
24 sty 10:59
Bartek72: Tak zrobiłem i wyszło mi 0, natomiast przy prędkości już mam problem i nie mam pojęcia jak to zrobić.
24 sty 13:33
daras: policz pochodną lub podstaw do gotowego wzoru−przecież podobno z wartościami maksymalnymi nie miałeś kłopotu? emotka
24 sty 15:58
daras: v(t) = 0,03πcosπ(t−0,5)
24 sty 15:59