fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Obliczyć a)temperaturę graniczną do której nagrzeje się żelazko mycha99: zadanie 2: Żelazko o mocy 1kW ma powierzchnię promieniowania S=4*102 m2 masę M=3kg a ciepło właściwe 700J*kg1*k1 Przyjmując że zdolność abstrakcyjna wynosi a=0,3 temperatura T0=300k Obliczyć a)temperaturę graniczną do której nagrzeje się żelazko b) czas nagrzewania żelazka
23 sty 11:12
zi: Jeśli przyjąć, żę zdolność ABSTRAKCYJNA żelazka wynosi 0,3 to zgodnie z transformacją Lorentza x'=γ[x−Vt] oraz t'=γ[t− {(xV)/c2}], oraz przyjmując, że ξ222=constans, jak również zaniedbując masę księżyca Jowisza, Io, to zgodnie z hipotezą Avogadro dla gazów, a także przyjmując dodatkowo, że atomy żelazka są kwantowymi oscylatorami, a światło (to znaczy promieniowanie podczerwone) mając entropię przekazuje ją otoczeniu, wówczas ostatecznie widać to jasno, czas nagrzewania żelazka wynosi 2 minuty. P.S. Sprawdziłem to doświadczalnie, mając jednak zwykłe tanie żelazko, o zdolności abstrakcyjnej 1/100.
23 sty 16:46
zi: A zapomniałem dodać temperaturę graniczną A więc w tych warunkach żelazko nie ma czegoś takiego jak temperatura, po prostu jest obiektem filozoficznym nie posiadającym takich wulgaryzmów jak "temperatura".
23 sty 16:51
zi: Być może się przyda źródło wg którego zrobiłem obliczenia : http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/żelazko
23 sty 17:06