fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Proszę o dokładne rozpisanie tego wzoru na jednostkach. Ann: Proszę o dokładne rozpisanie tego wzoru na jednostkach, tak aby na końcu wyszły [km/s] vx=GMzRz .... trochę się na sb nałożyło ale chodzi po prostu o pierwszą prędkość kosmiczną Proszę o naprawdę dokładne rozpisanie, ponieważ mi cały czas wychodzą m/s ... a mają być km/s :< Będę wdzięczna za pomoc emotka
18 sty 12:52
MQ: km/s =1000m/s po prostu podziel wynik przez 1000
18 sty 13:03
Ann: Ale ja proszę o wyprowadzenie jednostek (od tego podstawowego wzoru na górze) do wyniku końcowego km/h. Chodzi mi tylko o działania na jednostkach nie ich wartościach emotka
18 sty 13:10
MQ: km i m to nie są różne jednostki długości: m jest podstawową jednostką, a km oznacza tylko 1000m i nic więcej. "kilo" oznacza 1000 i tyle. Jeżeli w wielkościach ze wzoru wszędzie użylesz jako jednostkę długości km, to dostaniesz w rezultacie km/s Jeżeli użyjesz m, to dostaniesz m/s. W sensie wymiarowym to tylko przelicznik skali.
18 sty 13:22
daras:
 Nm2 Nm m2 m 
[v] = [

kg /m]1/2 = [

]1/2 = [

]1/2 =[

]
 kg2 kg s2 s 
 kgm 
[N] = [

]
 s2 
18 sty 21:27