fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pomiędzy nieruchomy stół... - Kinematyka Forest: To zadanie z jednej z matur próbnych, nie wiem na jakiej podstawie można z danymi posiadanymi z zadania podać odpowiedź. Oto zadanie: http://www.filoma.org/video/fpk163/ Prawidłowa odpowiedź to D Da się wskazać odpowiedź nie odwołując się do innych działów fizyki niż kinematyka (zadanie jest bowiem z tego działu)? Prędkość ołówka jest mniejsza ze względu na tarcie, tak? Proszę o wskazówkę
10 sty 17:31
daras: D a się wystarczy ruszył mózgownicą albo..wykonać proste doświadczenie, ołówek masz?
10 sty 20:03
Forest: Mam. Myślałem dość długo nad zadaniem zanim zadałem to pytanie. Zrobiłem to doświadczenie i na nic mi to nie wskazuje.
10 sty 21:33
daras: no to jesteś kiep
10 sty 21:42
Forest: Gdybym byl adminem blokowalbym takich uzytkownikow jak ty, bo jest to forum, na ktorym powinno sie pomagac a nie obrazac innych.
10 sty 21:50
paulina: MQ na prezydenta Powinien wywalic darasa na twarz
10 sty 21:55
daras: mógłbym napisać, że trzeba mieć kiełbie we łbie ale też byś nie zrozumiał Forest=paulina = jednakowy poziom lenistwa od tej pory posty leniwych pozostaną bez odpowiedzi
11 sty 10:07
+-: Weź coś grubszego będzie łatwiej i przesuń ten wałek jak w zadaniu o jeden obrót zauważ, że wałek przesunie się o odległość 2πr względem stołu linijka przesunie się również o 2πr, ale względem ołówka czyli względem stołu 2 x 2πr.
11 sty 10:51
Forest: Radzilbym ci zastanowic sie nad swoim postepowaniem, bo nie masz podstaw, zeby mnie obrazac i twierdzic, czy jestem leniwy czy nie. Mam nadzieje, ze nie jestes nauczycielem, a jesli tak to wspolczuje uczniom.
11 sty 10:52
Forest: "+−" dzięki za odpowiedź, już rozumiem!
11 sty 11:42