fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dynamika ruchu obrotowego Alo: 1) Wahadlo Maxwella składa sie z grubego dysku o promieniu R, umocowanego na osi o promieniu r. Os dysku zawieszona jest na dwoch nawinietych na nia nitkach. Przyjmujac, ze ruch postepowy wahadla zachodzi w plaszczyznie pionowej, znalezc jego przyspieszenie. Moment bezwładnosci osi pominac, przyspiesznie ziemskie wynosi g. 2)Na dwoch poziomych rownoleglych szynach lezy prostopoadle do nich cienkoscienna rura o masie m, na ktora nawienieta jest linka. Do zwisajacej pionowo linki przylozono stala sile F. Znalezc przyspiesznie srodka masy rury oraz najmniejsza wartosc wspolczynnika tarcia miedzy walcem a szynami, przy ktorej bedzie sie on toczyl bez poslizgu. Przyspieszenie ziemskie wynosi g Bardzo prosze o pomoc i jednoczesnie przepraszam za brak polskich znakow. emotka
10 sty 12:56
daras: A II zasadę dynamiki dla ruchu obrotowego już zna ?
10 sty 16:19
Alo: Zna, zna. Drugie juz zrobilem, ale caly czas nie wychodzi mi pierwsze zadanie.
11 sty 11:52
daras: Zapytałem właśnie w związku z zad.1 bo drugiego już nie czytałem skoro zna to niech zastosuje i się pochwali rozwiązaniem albo choć próba rozwiązania
11 sty 13:55