fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Help Basia: 1.Klocek o masie 9,5 kg (będący początkowo w spoczynku przemieszczono pionowo do góry na h=8,9 m, przyłożywszy do niego pionową siłę o wartości 272 N. Obliczyc energię kinetyczną klocka na końcu przemieszczenia.
7 sty 22:12
daras: w czym problem, z podstawieniem do wzoru czy ze znalezieniem tego wzoru w podręczniku ?
7 sty 22:16
basia: Sam wzór na energię kin znam. Ale nie wiem jak obliczyć prędkość za pomocą siły.
7 sty 22:46
daras: wyznacz siłę wypadkową a dalej II zas. dynamiki
8 sty 11:17
basia: No juz wyznaczyłam i siłę wypadkową, ale zgodnie z tym co piszesz to dzięki 2 zasadzie dynamiki obliczę przyspieszenie a mi chodzi o prędkość− chyba że jest jakiś wzór na przeliczenie przyspieszenia na prędkość.
8 sty 15:02
basia: Użyłam wzoru W=F*s i obliczyłam pracę. A jest zasada że ΔE= W i to będzie ta energia kinetyczna. Myślisz że tak może być?
8 sty 15:23
MQ: Praca siły poszła na zmianę energii potencjalnej i kinetycznej klocka, więc Ek=W−Ep
8 sty 16:03
basia: A czy energia potencjalna nie jest równa 0?
8 sty 20:56
daras: to zależy od wyboru poziomu odniesienia
8 sty 21:12
MQ: No to, jeśli wolisz, zamiast Ep napisz sobie ΔEp. Szczęśliwa?
9 sty 08:59
paulina: Czyli końcowy wynik to 1575.3 J przy założeniu że g=10m/s2
9 sty 17:39