fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zjonizowana cząstka tlenu. Maciek: Ile musi wynosić różnica potencjałów pomiędzy elektrodami umieszczonymi w próźni,aby zjonizowana cząstka tlenu została przyśpieszona między nimi do prędkości równej prędkości dźwięku w powietrzu. Gdybynie to zadanie dotyczyło np,elektronu wiedziałbym jak je zrobić,natomiast tu jest zjonizowany tlen i nie za bardzo wiem jak sie za zabrać.
5 sty 17:47
MQ: Nie ma podanego stopnia jonizacji!
5 sty 18:18
Maciek: Właśnie nie ma,podanego stopnia jonizacji w treści zadania.
5 sty 18:21
Maciek: Gdybym stwierdził,że stopień jonizacji wynosi −1,wynik wyszedł mi 184,67v,jest to w ogóle możliwe?
5 sty 18:25
maciek: Ars zrobiłem błąd obliczeniowy,wyszło9,9v,proszę o zweryfikowanie wyniku(założyłem ze oderwaly się 2 elektrony)
5 sty 19:03
MQ: Nie chce mi się liczyć tego za ciebie, ale jeśli zrobiłeś to tak: 1. Liczysz energię kinetyczną jonu o tej prędkości. 2. Wyrażasz ją w elektronowoltach. 3. Dzielisz tak wyrażoną energię przez stopień jonizacji. to robisz to dobrze.
5 sty 20:06
Maciek: DZIĘKI o to mi chodziłoemotka
5 sty 21:29