fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Metoda prądów oczkowych Andrew: rysunekCześć była by osoba która mogł by mi wytłumaczyć o co chodzi z hasłami idealne źródło prądowe i i idealne źródło napięciowe? doktor zrobil taki przyklad na zajeciach metodą oczkową dane: R1−R4=1 J=4A E4=8V E5=11V Mam pytanie co do tego idealnego źródła prądowego dlaczego doktor napisal że I1=J1=4A ? Dlaczego kiedy ukladał macierz nie wziął doktor pod uwagę w pierwszym oczku rezystancji 1 tylko zapisał rezystancje 2 Uklad macierzy: |R2 −R2 0 | | J1 | | 0 | |R2 R2+R3+R4 −R4| *| Io2| =| −E4| |0 −R4 R4| | Io3| | E4=E5| I co sie dzieje że z macierzy nagle znika wiersz pierwszy i kolumna pierwsza i dlaczego nagle w tam gdzie jest sila elektromototoryczna E4 pojawia się J1*R2 |R2+R3+R4 −R4| | Io2 | | −E4 + J1*R2 | | −R4 R4| | Io3 | | E4 − E5 | Czy moglby mi ktos opwoedziec namoje pytania bylbym bardzo wdziecznyemotka znam metode rozwiazywania ale nie z tym idealnym źródelm napięciowym
1 sty 22:54
daras: radzę zapoznać się z odpowiednim rozdziałem w podręczniku teraz biblioteki mogą są zamknięte ale można to znaleźć w internecie np. tutaj na str. 3 http://we.pb.edu.pl/~ketim/ketim-md/ed_1_tob/TEO1%20wyklad2.pdf
2 sty 11:36
Andrew: czyli nie bylbyś w stanie wytlumaczyć tego w jakiejś skróconej formie mam elektrotechnike jeden semestr i tego nie bd używał później a w necie przeczytałem kilka tematów zwiąanych z tym pojeciem i cięzko to widze nei rozumiem wciąz.
2 sty 14:40
daras: a co mam ci tu podrecznik przepisac
2 sty 21:33
daras: i tak byś nie zrozumiał emotka
2 sty 21:33
daras: odpuść sobie zmień kierunek zajmij się np architekturą krajobrazu albo zacznij hodować bonzai
2 sty 21:34