fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fotokomórka agnieszka: rysunekCzy wytłumaczy mi ktoś dlaczego, z jakiej zależności, z tego wykresu da się odczytać że napięcie hamowania wynosi 1V? wykres wygląda mniej więcej tak jak poniżej, ogólnie to w zadaniu chodzi o to że, fotokomórka oświetlana jest światłem o długości fali 330nm, na wykresie przedstawiona jest charakterystyka prądowo−napięciowa powstałego prądu, błagam o odpowiedź na moje pytanie jednostki do tego to (mikroamper, wolt) w odpowiedziach "odczytanie z wykresu wartości napięcia hamowania elektronów, U=1V" na rysunku napięcie 1V odpowiada nieco więcej niż 1,25 µA
29 gru 21:44
Janek: Napięcie hamujące znajduję się w drugiej ćwiartce układu współrzędnych jest ujemne, ale jego wartość jest dodatnia. Patrzymy jakie napięcie hamujące odpowiada '0 A'(natężenie prądu), wynosi I−1VI = 1V
29 gru 22:00
agnieszka: Dzieki wielkie emotka
30 gru 09:33