fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Sprawdzenie zadań Janek: SPRAWDZI MI KTOŚ ZADANKA emotka ? 1.Ciśnienie wywierane przez gaz doskonały na ścianki naczynia zależy między innymi: a. od objętości naczynia, rodzaju i temperatury b. od objętości naczynia, masy gazu i jego temperatury c. od rodzaju gazu, jego masy i temperatury d. od rodzaju gazu, masy molowej i temperatury
 2 N 
b) , bo p =


* E k ; m = N*M
 3 V 
2.Widząc samochód poruszający się po poziomej prostej drodze ruchem jednostajnym możemy mieć pewność, że: a. kierowca wyłączył silnik i samochód porusza się bez przyspieszenia b. samochód jedzie bez ładunku, występuje minimalne tarcie, które nie jest w stanie zmienić prędkości samochodu c. siła, którą działa silnik poruszający samochód, jest równa sumie wszystkich oporów ruchu d. wypadkowa siła silnika i sił oporu jest stała i ma zwrot zgodny ze zwrotem prędkości c) , z zasady dynamiki Newtona ( I ) 3. Pionowo do góry wyrzucono ciało o masie 2 kg nadając mu energię kinetyczną równą 200 J. Ciało to zatrzyma się na wysokości: a. około 100m b. około 200m c. około 10m d. około 2m C) około 10m , bo Ek = Ep 13. Leżący na równi pochyłej klocek, nie zsuwa się z niej. Dzieje się tak dlatego, że: a. siła tarcia działająca na klocek jest równa składowej ciężaru klocka równoległej do równi b. siła tarcia działająca na klocek jest większa od składowej ciężaru klocka równoległej do równi c. klocek został położony, a nie pchnięty, nie ma zatem siły, która wprowadziłaby go w ruch d. siła tarcia działająca na klocek jest większa od ciężaru klocka a) klocek spoczywa więc T= Fs Bardzo proszę o to czy moje odpowiedzi są dobre emotka.
29 gru 19:29
mateusz: Dobrze. Skąd takie fajne zadanka masz?
29 gru 20:06
Janek: Przygotowuję się do SA PSP emotka. Mam jeszcze kilka pytań masz może czas emotka ?
29 gru 21:52