fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
oblicz prędkość drugiego samochodu względem pierwszego Lepka: Dwa samochody w pewnej chwili poruszają się wzdłuż tej samej prostej z prędkościami o jednakowych wartościach v=20m/s. Oblicz prędkośćdrugiego samochodu względem pierwszego zakładając że, poruszają się a)zgodnie B)przeciwnie' c)po torach przecinających się pod kątem 60 stopni.
18 gru 20:57
#60;zniesmaczony: a) 0 b) 40 c) z tw. cosnusów czy coś z sinusami
18 gru 21:44
Lepka: Dzięki za odpowiedź 2 pierwsze policzyłem ale nie wiem jak użyć tego twierdzenia Precyzyjniej prędkość względną możemy obliczyć z wektorów (np. jeśli 2 ciała poruszają się względem siebie pod pewnym kątem). Jest to po prostu różnica wektorów prędkości. Dokładnie tka jak w moim zadaniu ale wektory prędkości,co mam przez to rozumieć ?
18 gru 21:59