fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Równanie stanu gazu van der walsa Maciek: Obliczyć temperature,w której ciśnienie tlenu o gęstości 100g/l jest równe 72 atm. Spodziewam się,że trzeba będzie do obliczenia tego zastosować równanie van der walsa,niestety miałem jeszcze tego wytłumaczonego na wykładzie i nie umiem zastosować tego równania(nie skracają mi się wszystkie jednostki tak,aby móc wykonywać na wartosciach działania.Proszę o rozwiązanie zadania z dokładnym rozpisaniem wartości i najlepiej rachunkiem jednostek. Dziękuję
9 gru 17:33
MQ: Po co równanie Van der Waalsa? Nie wystarczy Clapeyrona?
9 gru 18:19
Maciek: nie,bo jest to dla gazu rzeczywistego,już sobie poradziłem,wyszło mi 290 kemotka
9 gru 18:30
pomoc z fizyki GG:40557201: i bardzo dobrzeemotka
9 gru 19:00
Maciek: jeszcze takie pytanku,mam obliczyć współczynnik dyfuzji azotu,mam podane jego cięnienie,temperature i średnice cząstek azotu,jak obliczyć współczynnik dyfuzji mając te dane?
9 gru 19:48
pomoc z fizyki GG:40557201: http://bit.ly/1x0ys09
10 gru 10:03