fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie dotyczące jednorodnego rozkładu masy Iga: Miałby ktoś większą chwile na obliczenie zadania z całkami..Niestety żadne wskazówki mi nie pomogą ponieważ nie miałam jeszcze całek i nie mam zielonego pojęcia jak rozwiązać to zadanie. A połączenie całek i fizyki to już w ogóle czarna magia... Treść zadania: Wyznacz środek masy (Zśm) ściętego stożka obrotowego (kurhan Silbury Hill w Stonehenge w Anglii), którego górna podstawa ma promień r2=16 m a dolna ma promień r1 = 88 m, wysokość h = 40m a objętość V wynosi 4,09 ·105 m3. Oblicz pracę W potrzebną do usypania kopca, przy założeniu, że każde ziarenko piasku trzeba było podnieść na jego wysokość środka masy z poziomu dolnej podstawy. gęstość gruntu ρ = 1,5· 105 kg/m3.
4 gru 22:12
ABC: to tego nie potrzebne żadne całki zresztą nawet całkę można policzyć na piechotę sumując po kolei wyrazy byle nie do
4 gru 22:14
Iga: Ale pomoc ... Nic mi to nie mówi
5 gru 12:13
ABC: Policz ile jest ziaren piasku a potem W = Qh = mgh, gdzie h−wysokość mierzona od środka masy. A najlepeij poczytaj książki, tam znajdziesz wszystko od A do Z u mnie tylko ABC emotka
5 gru 14:15