fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie zamknięte Asay: Witam. Lód jest lżejszy od wody ciekłej, gdyż: a) gęstość maleje ze spadkiem temperatury b) gdyż zawiera uwięzione pęcherzyki powietrza c) odległości między cząsteczkami w kryształach lodu są większe niż w ciekłej wodzie d} jest cięższy, ale utrzymuje się na powierzchni dzięki napięciu powierzchniowemu Wg mnie poprawna odpowiedź to a). Lecz w odpowiedzi mam, że poprawna odpowiedź to c). Proszę o pomoc.
1 gru 18:03
daras: Jak już temperatura spadnie poniżej 0C tak jak teraz na dworze, to już gęstość nie może się zmieniać prawda? woda ciekła−a inne są? emotka
1 gru 19:50
Asay: No gęstość nie może zmienić się. W przedziale <0;4> stopni Celsjusza chyba się zmienni(anomalna rozszerzalność wody) Czyli poprawna odpowiedź to c) ?
2 gru 10:21
GG:40557201: poniżej 0C to już nie jest WODA masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem:(
2 gru 13:13
Asay: Nie o to mi chodzi.. Chodziło mi o substancję, która w tym przedziale temperatury może zmienić gęstość wody. Czyli poprawna odpowiedź to c) ?
2 gru 13:40
daras: nie ma takiej substancji
2 gru 14:49
daras: w arunkach normalnych oczywiścieemotka bo w innych to możemy nawet parę wodną zeszklić albo lód odparować
2 gru 14:49