fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jednakowa moc, trzy różne prędkości, równia i płaska droga Vexatus: Samochód wjeżdża na wzniesienie nachylone pod kątem α do poziomu ze stałą prędkością v1, a zjeżdża z tego wzniesienia ze stałą prędkością v2. Jaka będzie prędkość tego samochodu na poziomym odcinku drogi, jeżeli we wszystkich przypadkach silnik pracuje z jednakową mocą, a siły oporów ruchu określone są przez taki sam efektywny współczynnik tarcia. Znam wynik, ale nie bardzo wiem od czego zacząć, z jakiego równania wyjść. Będę wdzięczny za wytłumaczenie, bo niestety z fizyką idzie mi gorzej niż z matmą
29 lis 15:14
29 lis 16:01
Vexatus: No dobra, tyle to i ja wiem. Ale nadal nie widzę jak to zrobić sensownie żeby połączyć to z prędkościami itd. Rozpisz to jakoś może, chociaż początek
29 lis 16:10
GG:40557201: to może ty rozpisz to co już wiesz ?
29 lis 20:57