fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka zadania kitkaxx: mam te 3 zadania z fizyki i nie za bardzo nawewt wiem jak je zrobic.. ktos pomozeemotka? 1.Wózek o ciezarze P = 100N zjezdza wzdłuz równi pochyłej nachylonej do poziomu pod katem alfa = 30stopni. Na dole równi o długosci l = 8m, napotyka sprezyne o stałej sprezystosci k = 5000N/m. Obliczyc maksymalne skrócenie tej sprezyny, gdy pominiemy opory ruchu wózka. 2. Na poziomej powierzchni scisnieto niewazka sprezyne o współczynniku sprezystosci k, o odległosc x od jej połozenia równowagi. Do sprezyny przyłozono klocek o masie m, nastepnie ja zwolniono tak, ze popycha klocek, który zaczał sie poruszac. W jakiej odległosci d od miejsca w którym klocek zaczał sie poruszac zatrzyma sie, jesli współczynnik tarcia klocka o powierzchnie wynosi μ? 3. Na niewazkiej sprezynie o współczynniku sprezystosci k ciało o masie m wykonuje ruch harmoniczny o amplitudzie A. Obliczyc okres drgan T oraz maksymalna wartosc energii kinetycznej EK max i przyspieszenie maksymalne amax.
29 lis 12:11
daras: zlituj się kita weekend się zaczął emotka daj trochę pary z siebie
29 lis 13:50
kitkaxx: haha ale ot na poniedzialekemotka
29 lis 14:58
GG:40557201: na poniedziałek też moge pomyśleć, bo teraz
29 lis 15:47
kitkaxx: dzieki wielkie
29 lis 16:36