fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanko z równią :) Marek: Klocek, któremu nadano prędkość początkową skierowaną wzdłuż równi pochyłej, wznosi się a następnie zsuwa się z tej równi. Ile razy czas zsuwania się ciała jest większy od czasu wznoszenia na tym samym odcinku drogi? Znaleźć stosunek szybkości końcowej zsuwania się ciała do szybkości początkowej przy wznoszeniu. Współczynnik tarcia między ciałem a równią wynosi μ=0,2, a kąt nachylenia równi 45
26 lis 20:42
Marek: Ktoś ma pomysł ?, chodzi mi głównie o to, jak wyliczyć t oraz Vz
26 lis 21:57
daras: Skoro występuje tarcie, to w ruchu do góry klocek traci energię = pracy siły tarcia i potem zsunie się z mniejszą szybkością a zsuwając się straci jeszcze raz tyle samo energii. Idź tym tropem a ja idę lulu..emotka dobranoc PS. zobaczę jutro co ci wyszło emotka
26 lis 22:30