fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fizyka jądrowa Kondzior: cześć witajcie jestem po raz pierwszy na tej stronie i mam kilka zadań do rozwiązanie z fizyki− jestem w I klasie liceum i mam małe problemy− a oto zadania: 1. Wiedząc, że po 10 dniach rozpadnie się 3132 początkowej liczby jąder pierwiastka, oblicz okres połowicznego rozpadu tego pierwiastka. 2. Korzystając z reguły przesunięć, oblicz, ile rozpadów alfa i beta zachodzi przy przemianie jądra uranu 235 w jądro aktynu 227. 3. Napisz reakcję, w której odkryto: a) proton, b) neutron. 4. Dokończ reakcję: Lit 6 Lit 6 zbombardowano roztworem, w wyniku czego powstaja cząstka alfa. 5. Gdybyśmy w jądrach C13, O16 i Si29 zamienili neutrony w protony, a protony na neutrony, jaki byśmy otrzymali pierwiastek? Proszę o rozwiązanie każdego zadania i wyjaśnienie− potrzebuje na jutro− do wieczora max.
1 kwi 18:40
daras: to nie sa zadania z pierwszej klasy ale chętnie zapoznam sie z tym co SAM zrobiłeś w kierunku ich rozwiązania
1 kwi 18:48
Kondzior: jestem całkowicie ciemny z fizyki i nic nie zrobiłem po prostu potrzebuję rozwiązania i tyle emotka
1 kwi 21:39
daras: to zapal światło
1 kwi 21:40
daras: a mówiac jaśniej otwórz podręcznik albo wpisz w Wiki:"prawo rozpadu promieniotwórczego" czy co tam masz pod ręką nikt tu nie będzie za CIEBIE odwalał czarnej roboty
1 kwi 21:41
Kondzior: no dobra spoko ja niemam czasu na pisanie ja myślałem że tu można napisać jak się czegoś nie wie a po porady to ja mogę sobie iść do nauczycielaemotka
1 kwi 21:48
daras: nie ty myslełęś,z etu za CIBIE inni wszystko rozwiążą a ty masz w dupie nawet poszukanie podstawowego wzoru i podstawienie 2+2
1 kwi 21:52
Kondzior: niemopożesz to nie− łaski bez
1 kwi 21:52
daras: to idź do swojego nauczyciela, powinien powiedzieć ci to samo
1 kwi 21:53
Kondzior: nie pomożesz to nie− łaski bez
1 kwi 21:53
Kondzior: to co ja mam z tobą obgadywać te zadania przez całą noc?
1 kwi 21:53
Kondzior: to chociaż powiedz czy umiesz je rozwiązać?
1 kwi 21:54
Kondzior: jednak te forum to nie to samo co zadane.pl co ja w ogóle tu robię
1 kwi 21:58
MQ: Ad 5. Liczba przy pierwiastku, to liczba wspólna neutronów i protonów. Zobacz w tablicach, jaka jest liczba protonów tych pierwiastków. Z tego oblicz liczbę neutronów i zamień te liczby. Z tablic odczytaj pierwiastek o tej nowej liczbie protonów.
1 kwi 21:59
MQ: Ad 4. "roztworem"
1 kwi 21:59
Kondzior: tak roztworem a co nie pasi?
1 kwi 22:10
MQ: proton http://en.wikipedia.org/wiki/Proton neutron −− tu jest gorzej, ale dotarłem do oryginalnej publikacji Chadwicka Be9+α→C12+n
1 kwi 22:13
Kondzior: MQ C13 zamienił sięna N7 ; O16 na C6 , a Si14 na P15 dobrze mi wyszło?
1 kwi 22:14
MQ: A jak wyobrażasz sobie "bombardowanie roztworem"?
1 kwi 22:14
Kondzior: niewiem a co mogło być zamiast roztworu?
1 kwi 22:15
MQ: Liczba masowa nie może się zmienić przy zamianie neutronów na protony i vice versa, bo liczba masowa to suma protonów i neutronów. więc jak już, to N13 itd.
1 kwi 22:17
Kondzior: czyli − N13 C12 a P jakie bo są aż 3 izotopy z taką samą liczbą atomową
1 kwi 22:21
Kondzior:
1 kwi 22:21
MQ: Tlen O16 masz źle
1 kwi 22:23
Kondzior: ale czemu ?emotka
1 kwi 22:24
MQ: Wybierasz ten izotop, który ma tę samą liczbe masową, jak to, z czego zamieniałeś.
1 kwi 22:24
MQ: Tlen ma liczbe atomową 8, więc ma 8p i 8n, jak je zamienisz, to dostaniesz 8n i 8p, więc z powrotem będzie to O16.
1 kwi 22:26
Kondzior: czyli O16?
1 kwi 22:27
Kondzior: muszę kończy będę jutro ok 16 narka
1 kwi 22:28
Kondzior: jak coś to niech ktoś napisze wszystkie rozwiązania a na pewno się odwdzięczę emotka emotka
1 kwi 22:29
daras: niby jak
1 kwi 22:39
MQ: Wyśle nam emotka albo, nie daj Boże!, ; 8
1 kwi 22:42
bezendu: 1 wikipedia+podręcznik 2 wikipedia+podręcznik 3 wikipedia+podręcznik 4 wikipedia+podręcznik 5 wikipedia+podręcznik Napisałem Ci wszystkie rozwiązania, odwdzięczać się nie musisz.
2 kwi 00:45
daras:
2 kwi 05:35
Kondzior: ale śmieszne
2 kwi 21:28
daras: za to co ty tu odwalasz jest tragiczne
2 kwi 21:56
daras: nie jesteśmy maszynką do rozwiązywania cudzych prqac domowych
2 kwi 21:57
bezendu: Przepraszam, że podałem Ci rozwiązaniaemotka To już wiemy jak ''ładnie'' się odwdzięczył emotka
2 kwi 22:05